Adli Bilim Eğitimleri

Eğitimlerimiz karma eğitim modellemesi offline, online ve yüz yüze şeklindedir. Uzaktan eğitimleri sistemde bulunan offline lisanslı ders videosu şeklinde takip ediyorsunuz. Online dersler ile dönem dönem offline eğitimleri desteklenmektedir. Eğitimlerin büyük çoğunluğunun bitmesi durumunda yüz yüze eğitimler ile offline, online eğitimlerin uygulaması yapılmaktadır. Offline, online eğitimler www.pgaakademi.com.tr üzerinden tarafınıza vermiş olduğumuz kullanıcı adı, şifre ile dilediğiniz gün ve saatte sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Adli bilişim eğitiminde; Adli bilişime giriş ve aşamaları-delil kavramı - delil elde etme yöntemleri - elektronik deliller ve bu delillerin saklanması - hasarlı medya onarımı - mobil cihaz incelemeleri - cihazı canlı inceleme – imaj alma ekipmanları ve kullanılan yazılım programları gibi detaylandırılmış ders başlıkları bulunmaktadır

Encase8 - Ftk İmager - Encase Forensic Software – Acsessdata - Ftk Ram İmager - Xry-Recover My Files – Ufed - Acronis True İmager gibi bir çok adli bilişim programlarını ve kullanımını öğreneceksiniz.

Eğitimler sonucunda gerekli bilgi, yetkinlik ve beceriye sahibi olacaksınız. Lisanslı derslerimizin hepsi uzman hocalarımız tarafından oluşturulmuştur, gerekli bütün materyaller kullanılarak öğrenmeniz gereken her şey sizlere hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi anlatılmıştır. Sizleri sıfırdan başlatılarak uzmanlık düzeyinde bilgi ve beceriye sahip duruma getireceğiz.

Bilişimin öneminin git gide arttığı günümüzde adli bilişim de buna paralel olarak hızla gelişmekte, etki alanlarını genişletmektedir. Ülkemiz için henüz yeni sayılabilecek olan adli bilişim, bilgisayar endüstrisinin çok daha ileri olduğu ülkelerde çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Adli bilişimin çalışma alanlarının genişlemesiyle adli bilişim analiz yöntemlerinin amacı yalnızca ceza davalarına delil sağlamak olmaktan çıkmış, hukuk uyuşmazlıklarında hatta şirketlerde de kullanılır olmuştur. Özellikle büyük şirketler, bugün veri kurtarma ya da veri imha etme gibi esasen adli bilişimi yakından ilgilendiren konularda bu bilim dalına başvurmakta; adli bilişim uzmanlarını birçok şirket bünyesinde çalıştırılmaya başlanmıştır. Almış olduğunuz eğitim sizin de bu konuda uzmanlaşmanıza yardımcı olacak, teknik bilginizle birleştirerek danışılan olarak hizmet verebileceksiniz.


Teknoloji & Yazılım

Bilişim Suçları ve Güvenlik Önlemleri - Bilişim Suçlarının Hukuki Boyutu - İnternet Üzerinden Dolandırıcılık - Siber Saldırılar - Penetrasyon ve Sızma Testleri - Şifre Kullanımı - Log Yönetimi Gibi Detaylandırılmış Ders Başlıkları Bulunmaktadır.