Eğitim Bilgileri

Gelişen teknolojik gelişmeler çerçevesinde Yapay zeka teknolojisi hakkında dünyada ve Türkiye'de tartışılan, son yıllarda önemi artan ve merak duyulan bir konu haline gelmiştir. Peki, yapay zeka nedir?

Yapay zeka; bir bilgisayarın ya da bilgisayar denetimli bir makinenin, genellikle insana özgün nitelikler olduğu varsayılan Akıl Yürütme, Anlam Çıkartma, Genelleme, Geçmiş Deneyimlerden Öğrenmesi gibi yüksek zihinsel süreçlere ilişkin görevleri yerine getirme yeteneği olarak tanımlanmaktadır.

Yapay Zeka ve Uygulama Geliştirme kursu; 2 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm temel ilk 10 konuları, İkinci bölüm ise 5 konuları kapsamaktadır.

Birinci bölüm; Zekâ ve Yapay Zekâ, Sezgisel Problem Çözümleme, Bilgilerin Modellenmesi, Yüklem Mantığı, Mantıksal Programlama, Doğal Dil İşleme, Bulanık Mantık, Uzman Sistemler, Yapay Sinir Ağları, Genetik Algoritma gibi konular.

İkinci bölümde ise; Karakter ve Örüntü Tanıma, Ses İşleme, Görüntü İşleme, Biyometrik Sistemler ve Robot Teknolojisi ve Arduino gibi konular görsel ve kolay anlaşılabilir bir şekilde verilmektedir.

Bilişim ve teknolojiye meraklı, her alanda kullanılmaya başlayan yapay zeka ile yeni bilgiler elde etmek isteyen herkes alabilir.

 1. Zekâ ve Yapay Zekâ
 2. Sezgisel Problem Çözümleme
 3. Bilgilerin Modellenmesi
 4. Yüklem Mantığı
 5. Mantıksal Programlama
 6. Doğal Dil İşleme
 7. Bulanık Mantık
 8. Uzman Sistemler
 9. Yapay Sinir Ağları
 10. Genetik Algoritma
 11. Karakter ve Örüntü Tanıma
 12. Ses ve Görüntü İşleme
 13. Makine Öğrenmesi
 14. Biyometrik Sistemler
 15. Robot Teknolojisi

Yapay zeka konusunda temel ve ileri seviyede bilgi sahibi olabilir, hayatları içerisinde Yapay zekayı kullanabilir, alanı çerçevesinde ve isteği doğrultusunda uygulama geliştirebilir.

Kurs İçeriği

Demo Derslerimiz

 • Tanıtım ve Giriş

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Yapay Zeka Eğitmenliği” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önerilen Eğitimler

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım