Eğitim Bilgileri

Gelişen teknolojik gelişmeler çerçevesinde Yapay zeka teknolojisi hakkında dünyada ve Türkiye'de tartışılan, son yıllarda önemi artan ve merak duyulan bir konu haline gelmiştir. Peki, yapay zeka nedir?

Yapay zeka; bir bilgisayarın ya da bilgisayar denetimli bir makinenin, genellikle insana özgün nitelikler olduğu varsayılan Akıl Yürütme, Anlam Çıkartma, Genelleme, Geçmiş Deneyimlerden Öğrenmesi gibi yüksek zihinsel süreçlere ilişkin görevleri yerine getirme yeteneği olarak tanımlanmaktadır.

Yapay Zeka ve Uygulama Geliştirme kursu; 2 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm temel ilk 10 konuları, İkinci bölüm ise 5 konuları kapsamaktadır.

Birinci bölüm; Zekâ ve Yapay Zekâ, Sezgisel Problem Çözümleme, Bilgilerin Modellenmesi, Yüklem Mantığı, Mantıksal Programlama, Doğal Dil İşleme, Bulanık Mantık, Uzman Sistemler, Yapay Sinir Ağları, Genetik Algoritma gibi konular.

İkinci bölümde ise; Karakter ve Örüntü Tanıma, Ses İşleme, Görüntü İşleme, Biyometrik Sistemler ve Robot Teknolojisi ve Arduino gibi konular görsel ve kolay anlaşılabilir bir şekilde verilmektedir.

 

Bilişim ve teknolojiye meraklı, yeni bilgiler elde etmek isteyen ve her alanda kullanılmaya başlayan yapay zeka ile bilgi edinmek isteyen herkes içindir.