Eğitim Bilgileri

Uygulama veya sistem yazılımı geliştiricisi olarak çalışabilen veritabanı mühendisleri, genellikle bilgisayar sistemleri şirketleri tarafından karmaşık veritabanları tasarlamak ve izlemek için kullanılmaktadır. Veritabanı mühendisleri, şirketlerin düzenli olarak uğraştığı bilgi zenginliğini içeren ve düzenleyen veritabanlarını çalıştırmak için yazılım ve programlar oluşturmaları nedeniyle çeşitli endüstriler için hayati bir bileşendir.Bir veritabanı mühendisi olarak çalışmak için bilgisayar yazılımı, veritabanı teknolojileri ve programlamanın derinlemesine anlaşılması gerekmektedir. Veritabanı mühendisleri bir şirketin bilgi akışını yönetir. Kuruluş içindeki diğer çalışanlara bilgilendirici ve ilgili veriler sağlayan bir veritabanı tasarlar ve muhafaza ederler. Veritabanı mühendisleri, finansal hizmetler firmaları, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve büyük miktarda bilgi kullanan diğer şirketler tarafından istihdam edilebilir.

Bu eğitimimizde veritabanına yönetim sistemlerine genel bir giriş yapacak ve Access Veritabanı Yönetim Sistemi detayları ile anlatılacaktır. Bu eğitimi alan kişiler veritabanı yapısının ne olduğunu tüm detayları ile öğrenecek, akabinde çok kullanılan veritananı yönetim sistemine geçiş yapabilecektir. Bu eğitim dünyada ençok kullanılan veritabanı yönetim sistemi olan Oracle, SQL, PostgreSQL, SQLite gibi programlara giriş niteliği taşımaktadır.

Bu eğitimi tamamlayan kişiler veritabanı konusunda temel ve ileri seviyede bilgi sahibi olacak. Bu kurs ile öğrendiklerini yaşantılarına uyarlayacak.
Veritabanı Mühendisliği/Uzmanlığı konusunda uzmanlaşmak isteyen ve bu alana ilgi duyan herkesi kapsamaktadır.