Eğitim Bilgileri

Uygulama veya sistem yazılımı geliştiricisi olarak çalışabilen veritabanı mühendisleri, genellikle bilgisayar sistemleri şirketleri tarafından karmaşık veritabanları tasarlamak ve izlemek için kullanılmaktadır. Veritabanı mühendisleri, şirketlerin düzenli olarak uğraştığı bilgi zenginliğini içeren ve düzenleyen veritabanlarını çalıştırmak için yazılım ve programlar oluşturmaları nedeniyle çeşitli endüstriler için hayati bir bileşendir.Bir veritabanı mühendisi olarak çalışmak için bilgisayar yazılımı, veritabanı teknolojileri ve programlamanın derinlemesine anlaşılması gerekmektedir. Veritabanı mühendisleri bir şirketin bilgi akışını yönetir. Kuruluş içindeki diğer çalışanlara bilgilendirici ve ilgili veriler sağlayan bir veritabanı tasarlar ve muhafaza ederler. Veritabanı mühendisleri, finansal hizmetler firmaları, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve büyük miktarda bilgi kullanan diğer şirketler tarafından istihdam edilebilir.

Eğitimiz çok kapsamlı olacak veritabanı nedir ile başlanacak kullanılan IT sektöründe kullanılan veritabanı programlarının en ince ayrıntısına kadar sizlere çok detaylı bir eğitim imkanı sunacağız. İddia ediyoruz ki şu ana kadar bu kadar kapsamlı ve detaylı veritabanı ile ilgili bir eğitim düzenlenmemişti. Eğitimizide Access, Oracle, SQL, PostgreSQL, SQLite vb veritabanlarının en ince noktalarına kadar değinilecek nasıl yüklenir, nasıl kaldırılır dan başlayarak bu veritabanları ile kodlamalar, sorgular yazabilmeye mühendislik/uzmanlık derecesine kadar çok kapsamlı ve detaylı bir eğitime dahil olacaksınız.

Eğitim İçeriği


Oracle Kurulum, Kullanım & Kaldırma ve Oracle Servisleri

Oracle Kullanıcı İşlemleri

Oracle Mimarisi ve Özellikleri

IDE : Oracle SQL Developer

Komut Satırı Aracı : SQL*Plus

Oracle XE Web Yönetim Arayüzü

Oracle Enterprise Web Yönetim Arayüzü

Oracle SQL Programlama : Veri Görüntüleme

Veri İşleme Dili (DML)

Oracle SQL Programlama : JOIN'ler

Oracle SQL Programlama : Operatörler

Oracle SQL Programlama : Soru / Cevap Alıştırmaları

Oracle SQL Programlama : Alt Sorgular

Oracle SQL Programlama : DahiliOracle Fonksiyonları

Oracle SQL Programlama : Tablo İşlemleri

Oracle SQL Programlama : View'ler

Oracle SQL Programlama : İndeksler

Oracle PL/SQL Programlama : Bloklar

Oracle PL/SQL Programlama : Akış Kontrol ve Döngüler

Oracle PL/SQL Programlama : Hata Yönetimi

Oracle PL/SQL Programlama : Fonksiyonlar

Oracle PL/SQL Programlama : Prosedürler

Oracle PL/SQL Programlama : Paketler

Oracle PL/SQL Programlama : Tetikleyiciler

Oracle ile Uygulama Geliştirme : Araştırma Ödevleri

PostgreSQLVeritabanına Ortam Hazırlıkları

PostgreSQL Temelleri

Veri Tanımlama Dili (DDL)

Veri İşleme Dili (DML)

Veri Bütünlüğü

JOIN : Tabloları Birleştirmek

PostgreSQL İçin İstemci Programlama

SQLite Veritabanına Genel Bakış

SQLite Veritabanı Ortam Hazırlıkları

SQLite SQL Programlama Temelleri

Veri İşleme Dili (DML)

Veri Tanımlama Dili (DDL)

Veri Bütünlüğü

Alt Sorgular

JOIN ile Tabloları Birleştirmek

View'ler

Transaction'lar

SQLite ile Veritabanı Uygulamaları : C# ve SQLite

Bu eğitimi tamamlayan kişiler veritabanı konusunda temel ve ileri seviyede bilgi sahibi olacak. Bu kurs ile öğrendiklerini yaşantılarına uyarlayacak. İş olanakları, finansal hizmetler ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere tüm bilişim ve IT sektörlerinde iş bulma ihtimali artacak. IT sektöründe uzmanlaşmak isteyen herkes kendisine bu eğitimle değer katacak. Yani işlerine bilgi bolluğu içeren herhangi bir sanayi veritabanı mühendislerinin sağladığı hizmetlerden yararlanabilmektedirler. Oracle, SQL, PostgreSQL, SQLite veritabanı yazılımlarının en ince noktasına kadar öğreneceksiniz çok kapsamlı ve detaylı bir eğitim olduğunu görünce ve eğitim sonrasında öğrendiklerinize sizlerde şaşıracaksınız.
Sistem ve network mühensiliği / uzmanlığı eğitimini tamamlayan herkes, Veritabanı Mühendisi olabilmek, bu alanda yetkin sayılabilmek, Veritabanı Mühendis konusunda uzmanlaşmak isteyen ve bu alana ilgi duyan herkesi kapsamaktadır. Yazılım Mühendisliğinde önce daha kapsamlı bilgiler öğrenmek isteyen farklı alanlarda kendini geliştirmek ve eğitmenlik düzeyinde bilgi ve beceriye sahip olmak isteyenler herkesi kapsamaktadır.