,

Eğitim Bilgileri

Günümüzde dijitalleşme Dünya’nın en batısından en doğusuna kadar etkisini göstermiştir. Gelen bu dijitalleşme ile birlikte her geçen gün daha fazla insan internete bağlanmakta ve bilgisayar kullanmaktadır. İnternete bağlı insanlar her gün çeşitli programlar aracılığı ile hem işlerini yapmakta hem de çok yüksek boyutlarda veri üretmektedir. Yazılım dilleri ise Dünya’yı saran bu dijitalleşmenin temel taşlarıdır.

Yazılım dilleri günümüzde insanlar tarafından kullanılan bütün programların oluşturulmasını sağlamıştır. Telefonunuzda, bilgisayarınızda hatta tost makinenizde dahi yazılım dillerinin etkilerini görebilirsiniz.

Python yazılım dili pek çok küresel şirket tarafından desteklenmekte ve aktif olarak projelerde kullanılmaktadır. Python yazılım dili diğer dillere kıyasla oldukça esnek ve kullanımı kolay bir dildir. Bu sebeple pek çok geliştirici bu dili kullanarak programlar yazmış ve bu programları internet üzerinde paylaşarak diğer geliştiricilerin de kullanımına sunmuştur. Böylelikle Python dili rahatlıkla istenen programın geliştirilebileceği çok güçlü bir yapıya kavuşmuştur.

Bu eğitimde Python dilini en temelden öğreneceksiniz. Veri görselleştirme, internete bağlı programlar geliştirme ve oyun yapımı gibi konulara giriş yapacak, işlerinizi kolaylaştıracak pek çok algoritma yapısı ile tanışacaksınız.

Bu Python eğitimi ile birlikte Python diline sağlam ve hızlı bir giriş yapacaksınız. Eğitim Python dilinin en temel konularından en karmaşık konularına kadar uzanan bir süreç içermektedir. Önce değişkenler yazacak, fonksiyonlar oluşturacak ardından sınıf yapıları ile obje oryantasyonlu programlamaya giriş yapacaksınız. Bu eğitim sonunda geliştirdiğiniz programlarda çeşitli algoritmaları nasıl kullanacağınızı görecek, nasıl bir metinde daha hızlı kelime arayacağınızı, nasıl sayıları daha hızlı sıralayacağınızı ve nasıl sıkıştırma işlemi yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğitim sona erdiğinde veri görselleştirme, oyunlar, chat uygulamaları gibi dijital Dünya’nın öne çıkan konularında pratik yapmış olacaksınız. Bu eğitim sonrasında yazılım Dünyası’nda kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi de öğrenecek ve bir yazılımcı olma hayalinizin peşinde koşar adımlarla ilerleyebileceksiniz.

Python dilini öğrenmek yazılım Dünyasına hızlı bir giriş yapmanızı sağlayacak. Bu eğitim en temel seviyeden başlaması ve giderek daha karmaşık konuları nasıl çözeceğinizi göstermesi ile her seviyeden yazılım meraklısı için uygundur. Eğer dijital Dünya’nın hızına yetişmek, kendinizi yazılım alanında geliştirmek veya yaptığınız işlere bir de yazılımcı perspektifi ile yaklaşmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

1. Pyhton Tanıtım
2. Pyhton Kurulum
3. Sabitler ve değişkenler
4. Kontrol Yapıları
5. Döngüler
6. Operatörler
7. Diziler, Listeler ve Sözlükler
8. Fonksiyonlar ve Kütüphaneler
9. Sınıflar
10. Algoritma Uygulamaları
11. Dosya İşlemleri
12. Hata Yönetimi
13. Pyhton Veri Görselleştirme
14. Socket Programlama
15. Pyhton Chat Uygulaması Geliştirme
16. Pyhton Snake Oyun Geliştirme

Kurs İçeriği

Eğitmen

  • Tanıtım ve Giriş

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Python ile Programlama Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önerilen Eğitimler

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım