,

Eğitim Bilgileri

İyi bir finansçı olmak isteyen, finans sektöründe kariyer yapmak isteyen, ERP alanında çalışmak isteyen herkes için “muhasebe” olmazsa olmazdır. Bugün ise “muhasebe” kavramı artık “bilgisayarlı muhasebe” ile özdeşlemiş ve bu bağlamda Mikro Yazılım programları kurumsal şirketlerden KOBİ’lere kadar çok geniş ölçekte kullanılmaktadır. Her şirketin ama basit ama detaylı mutlaka bir muhasebe sistemi olmak zorundadır.

Örneğin; tek kişilik şirketler dahi gelir gider takibini yapan, şirketin alışveriş işlemlerini kaydeden, banka süreçlerini yöneten vb. niteliklere sahip online muhasebe programlarını kullanıyor.

Aslında yazılım sektörünün gelişiminden önce her esnafın borç alacak defteri, bir nevi kendi küçük muhasebe programıydı… Bu defterdeki bilgileri doğru takip eden, giren esnaflar günümüzde büyük işletmelere evrildi… Tek bir kişilik şirkette bile bu kadar önem arz eden muhasebe süreci, orta boy ve büyük işletmelerde elbette ki çok daha kritiktir. Benzetme yapmak gerekir ise muhasebe, bir nevi finansın mutfağıdır. Mikro Yazılım bilgisi ile bu mutfakta öğrenip sergileyebileceğiniz en güzel yemeklerden birisidir. Bu sertifika programı ile 105’i aşkın müşteriye sahip olan Mikro Yazılım’ın FI (Financial Accounting) Çözümler Danışmanı olma yolunda ilk ve önemli adımı atmış olacaksınız.

Mikro Yazılım FI (Financial Accounting) Çözümler Danışmanlığı, muhasebeden gelen verilerin birden fazla modülle entegre bir şekilde kaydedilerek saklanması, aynı zamanda da finansal veriler üzerinden planlama, kontrol ve stratejik kararlara alt yapı sağlayacak finansal raporların alınmasını sağlar. Muhasebe işlemlerini yönetebilme yetkinliğine sahip olacağınız danışmanlıktır. Danışmanlığınızla Mikro Yazılım kullanan işletmelere zaman ve maliyet tasarrufu sağlar ve çok boyutlu analizler yapabilirsiniz. Kısacası, bu danışmanlık bir işletmenin tüm mali ve muhasebeleriyle ilgili ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Bu danışmanlık, finansal muhasebe alanında temel bilgi ve becerilere sahip olduğunuzu belgeler. Sertifika programı temel düzey ve 3 modüldeki eğitimlerden oluşmaktadır

Ön Muhasebe/Finans Uzmanlığı: İşletmelerdeki finansal süreçleri yönetebilir, mali tablo ve bütçeleri hazırlayabilir, finansal kaynakları etkin bir şekilde saptayarak analiz etme yetkinliklerine sahip olabilirsiniz. Mikro Yazılım kullanan bir işletmenin ön muhasebe işlemlerini planlama ve yürütmenin yanı sıra, mali işlemleriyle ilgili süreçlerini de yöneterek, analiz edebilirsiniz.

  • İşletme veya İktisat Bölümü Mezunları
  • Endüstri Mühendisleri
  • Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü Mezunları
  • Finans Sektöründe Çalışanlar
  • Üretim Yönetimi Alanında Çalışanlar
  • Ön Muhasebe Personelleri

Mikro Yazılım Eğitimleri
1. Mikro Yazılım Kimdir?
2. Program Kurulumunda Dikkat Edilecek Temel Adımlar
3. Program Menülerinin Klasik ve Ofis Tipte Kullanımı
4. Mesaj ve SMS Mesaj Özelliği
5. Menü Tasarımı ve Menülerin Hızlı Erişim Menüsüne Eklenmesi
6. Ana Ekranda Yer Alan Butonlar ve Kullanım Özellikleri
7. Ayarlar Menüsü Butonu ve Özellikleri
8. Dashboard Ekranı
9. Hesap Makinesi ve Hatırlatıcıların Kullanımı
10. Makro Tanımlama ve Sağlayacağı Faydalar

Kurs İçeriği

Eğitmen

  • Tanıtım ve Giriş

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Mikro Yazılım Eğitimleri” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önerilen Eğitimler

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım