Eğitim Bilgileri

Bu eğitimi alan kişiler sağlık sektöründe hasta kabul, hasta kayıt, hasta danışmanı, tıp ya da tıbbi sekreter olarak çalışabilmektedirler.
Son yıllarda gerek kamu sektöründe gerek özel sektörde yoğun sağlık kurumu açılışlarının yapıldığı bilinmektedir. Bu alanda açılan her kurum için nitelikli eleman ihtiyacının oluşması nedeniyle sağlık sektörü ülkemizde neredeyse en fazla personel istidam edilen sektör haline gelmiştir.

Türkiyede Hangi Bölgede yada İlde bulunuyorsanız o bölgede buluna Özel Sağlık Sunucularının bir çoğunda Meddata Hastane Otomasyon Programı bulunmaktadır.
Bu eğitimle İş başvurularında diğer adaylardan öncelikli olarak değerlendirileceksiniz.

Meddata Hastane Otomasyon Programı Eğitimleri Uzaktan Eğitim,Canlı Eğitim ve Elektronik ortamda sağlanmakta olup Özellikle Özel Sağlık Kuruluşlarında Faaliyet Gösteren kurumların ihtiyaçlarına göre planlanmıştr. Türkiyede en fazla Sağlık Kuruluşları tarafından kullanılan programın eğitimleri Meddata Eğitim Müdürü Serkan BAŞTUĞ tarafından verilmektedir. Serkan BAŞTUĞ Türkiyede 20 üniversitede konferanslar düzenlemekte ve Programın eğitimini interaktif olarak anlatmaktadır.

Eğitim alacak kişiler Sağlık sektörüne oldukça hakim olacaklar ve Eğitimden keyif alacaklardır.

Bu eğitimi alan kişiler sağlık sektöründe hasta kabul, hasta kayıt, hasta danışmanı, tıp ya da tıbbi sekreter olarak çalışabilmektedirler. Özel Hastanelerde (Türkiye’nin Her bölgesinde) Sağlık ocaklarında Polikliniklerde Üniversite Hastanelerinde Tıbbi laboratuvarlarda Tıp merkezleri Tüm sağlık kurumlarında
En az ilkokul/ilköğretim mezunu olanlar Tıp Sekreteri (Tıbbi Sekreter) sertifikası almak isteyenler Sağlık sektöründe çalışmak isteyenler