Eğitim Bilgileri

KOÇLUK NEDİR ?

Koçluk, gerek kişilerin gerekse kurumların daha güçlü hedefler belirlemesini, proaktif kararlarla olumlu farklar yaratan girişimlerde bulunmasını, kişisel zenginlik ve olası potansiyellerini daha etkin kullanmasını amaçlayan; süresi, çalışma prensipleri ve sistemi olan bir yol arkadaşlığıdır. Bugünün dünyasında koçluk hem tüm dünyada gelişen bir meslek hem de kurumlarda liderler, öğretmenler, danışmanlar, aileler tarafından benimsenen bir iletişim yöntemi haline gelmiştir. Üniversite öğrencilerinden olimpiyat sporcularına, CEO’lardan profesyonel sanatçılara kadar birçok insan, hayatlarında daha fazla başarı ve mutluluk yaratmalarını sağlayacak olan araçları koçları sayesinde bulmaktadır.

KOÇ KİMDİR ?

Koç, koçluk sürecine hakim olan, sezgileri ile çözüme odaklanabilen , kişinin başarısının önüne geçen engelleri görebileceği ve bu engelleri aşmak konusunda gerekli eylemleri planlayabileceği ortamları yaratıp, değişimleri takip ederek süreci izleyen kişidir.

öğrenci Koçluğu Eğitimi, kişinin önce kendi özüne yaptığı bir yolculuk programıdır. Çünkü kişinin gelişim ve değişimine koçluk, bu yolculuk ile gerçekleşir. Bu program, kendi yaşamına dışarıdan bakmak, içsel doğasını gözlemlemek, anlamak, kendini keşfetmek ve böylece potansiyelini optimum seviyede kullanmak isteyen ve tüm bunlara ilaveten; edindiği bilgi ve deneyimlerle başka insanların hayatlarında da benzer tecrübeler yaşamalarına destek olmayı hedefleyen bireyler için bir fırsattır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Öğrenci Koçluğu, danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir.

Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir.

Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Öğrenci koçluğu hizmeti vermek isteyenler, Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler, Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar, Hayalleri ve hedefleri olanlar, Yaşamlarının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler bu eğitimi alabilir. Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler, Eğitimciler, özel eğitmenler, Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyan herkes katılabilir.

Öğrenci Koçluğuna Giriş
Öğrenci Koçluğu Anlama
1. Koçluk Nedir?
2. Koçlukta İletişim Becerileri (Anlama)
3. Koçlukta İletişim Becerileri (Yönlendirme)
4. Kurumsal Koçluğun Farklı İpuçları
5. Koçluğun 5 Temel Prensibi
6. 12 Seanslık Koçluk Akışı 1v2
7. 12 Seanslık Koçluk akışı 3v12
8. Stratejik ve Sistematik Çözüm Odakları
9. Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun Farklı İpuçları
10. Sorular Cevaplar
11. Algısal Pozisyonlar
12. Meta Programlar 1
13. Meta Programlar 2

Kurs İçeriği

Demo Derslerimiz

Eğitmen

Dr.

  • Tanıtım ve Giriş

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Eğitim Koçluğu Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önerilen Eğitimler

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım