Eğitim Bilgileri

Temel Ses ve Görüntü sistemlerine yönelik kavramlarının anlatıldığı bu eğitimde temel ve ileri düzey Ses ve Görüntü işleme teknikleri detaylı olarak işlenmektedir.

Ses ve Görüntü ve Video Düzenleme yazılımları (Audacity, Goldwave, Adobe Audition, Adobe Photoshop, Fireworks, PowerDirector ve After Effect) kullanılacaktır.

Ayrıca Ses ve Görüntü işlemeye ait Adli Bilişim araçları (Ghiro, JPEGsnoop v.b) ele alınacak ve Ses ve Görüntü işlemeye ilişkin Adli Bilişim incelemeleri yapılacaktır.

 • Devlette ve özel sektörde geçerli bu Adli Bilişim Görüntü ve Ses İnceleme uzmanlığı sertifika programını tamamlayanlar birkaç farklı alanda önemli fırsatları yakalayabilir.
 • Emniyet ve TSK ‘da çalışanlar daha nitelikli bölümler olarak görülen Siber Güvenlik ve Bilişim Suçları birimlerinde çalışma imkanı elde edebilir, bilirkişi olarak ek gelir sağlayabilir, ünvan değişikliği imkanı yakalayabilir yada kendi danışmanlık firmalarını kurabilirler.
 • Avukatlar adli bilişim uzmanlığı da elde ederek BİLİŞİM HUKUKÇUSU olarak nitelendirilirler. Böylece davalarınızdaki ağırlığınızı artırabilir suçsuzluğun ortaya çıkarılmasında daha geniş bir öngörü ortaya koyabilirsiniz.
 • Bilgisayar ve cep telefonu servisleribu eğitim ile silinen verileri kurtarma, dijital verileri kopyalamanın yollarını öğrenerek VERİ KURTARMA hizmeti ile kendilerine ek gelir kapısı oluşturabilirler.
 • Bilirkişi olma fırsatı. Bilirkişilik Daire Başkanlığının istediği standarları yerine getirerek bilirkişilik yaparak adliyeden dosya başına 500-1000 TL arası ücret alabilir.
 • Mütalaa yazabilirsiniz.Bu eğitim sonunda kendinizi geliştirerek avukatlarla çalışabilir ve müvekkilleri için mütalaa yazabilirsiniz. Buradaki mütalaa ücretlerinin ucu açıktır. Kritik dosyalarda aldığınız mütalaa ücretleri 30-40 bin liralara kadar çıkabilmektedir.
 • Kendi danışmanlık firmanızı kurabilirsiniz. Bazı şirketler ve kişiler de veri kurtarma, imha etme ya da diğer başka amaçlarla adli bilişime ihtiyaç duymaya başlamışlardır. Bu açıdan bir çok büyük şirket Adli Bilişim Görüntü ve Ses İnceleme alanında danışmanlık firmalarından danışmanlık almaktadır. Bazı büyük şirketler ise yüksek maaşla bünyelerinde bir Adli Bilişim Görüntü ve Ses İnceleme Uzmanı görevlendirmektedir.
 • Yukarıda saydıklarımız Adli Bilişim Görüntü ve Ses İnceleme uzmanlarının iş imkanlarından sadece bazılarıdır. Devlet tarafından da önemi anlaşılmış bir alan olan Adli Bilişim Uzmanlığı KOSGEB’in ARGE ve Girişimcilik programlarında da öncelikli destek programları arasındadır. Dijitalleşme arttıkça her geçen gün Adli Bilişim Uzmanlarına olan ihtiyaç da artmaktadır.
 • Avukatlar
 • Polis, Jandarma ve muvazzaf askerler
 • Kendini Geliştirmek İsteyerek Ek Kazanç Elde Etmek İsteyen Herkes
 • Mühendisler
 • Bilirkişiler
 • Aktif Bilirkişilik Yapanlar
 • Ön lisans ve Lisans mezunları
 • Adli Bilişim Ses ve Görüntü İncelemeleri uzmanı olabilmek, bu alanda yetkin sayılabilmek, Adli Bilişim konusunda uzmanlaşmak isteyen ve bu alana ilgi duyan herkesi kapsamaktadır.

1. Görüntü İşleme Temel Kavramları
2. Görüntü Formatları
3. Görüntü İşleme Adımları
4. Görüntü İşleme Kullanım Alanları
5. Sayısal Görüntü
6. Sayısal Görüntü Yaşam Döngüsü
7. Bitmap ve Vektörel Grafik
8. Bitmap ve Vektörel Grafik Programları
9. Görüntü İçine Gizleme
10. Görüntü İçine Gizleme Yazılımları
11. Renk Teorisi ve Renk Modelleri
12. Görüntü ve Video Düzenleme Yazılımları
13. Adli Görüntü Analizi
14. Görüntü Kimlik Analizi ve Yazılımları
15. Ghiro Uygulaması
16. JPEGsnoop Uygulaması
17. Çevrimiçi Fotoğraf Analiz Araçları
18. Forensically Uygulaması
19. FotoForensics Uygulaması
20. Jeffrey’in Resim Meta Veri Görüntüleyici Uygulaması
21. Adli Bilişim’de Adobe Fireworks
22. Adli Bilişim’de Adobe Photoshop
23. Ses İşleme Temel Kavramları
24. İnsanlar Arası Sesli İletişim
25. Ses Tanıma Sistemleri
26. Ses Tanıma Süreci
27. Konuşma Tanıma Sistemi
28. Ses Dosyaları
29. Ses Düzenleme Yazılımları
30. Adli Bilişim’de Ses Kanıtı
31. Adli Açıdan Ses İncelemeleri
32. Adli Ses Analizi
33. Adli Ses İnceleme Yazılımları
34. Audacity Ses Analizi
35. Goldwave Ses Analizi

Kurs İçeriği

Demo Derslerimiz

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Adli Bilişim Görüntü ve Ses İnceleme Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım